Skip to content


Avatar photo

Radosław Groński

3 komentarze

 1. Wojtek
  21 maja, 2020 @ 9:17 am

  Należy jednak pamiętać, że zanim kierowca wsiądzie do auta po długiej przerwie, należy sczytać KK zanim ten zrobi wpis manualny. Jeżeli między sczytaniami KK minęło np 50 dni kalendarzowych, w tym 26 dni aktywności, a w ostatnie dni przed sczytaniem KK kierowca miał wolne, po czym KK nie została sczytana w biurze, tylko kierowca zrobił wpis manualny, to dostaniemy mandat za niezachowanie terminu. Sąd traktuje wpis manualny jako aktywność, a rozporządzenie Komisji Europejskiej nr 581/2010 z dnia 1 lipca 2010 r. ma niedokładne tłumaczenie. Mowa w nim o 28 dniach aktywności kierowcy co może sugerować jakąkolwiek pracę. Jednak wpis manualny jest uznawany jako aktywność.

  Reply

 2. poldek
  21 grudnia, 2020 @ 7:16 am

  Witam. Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie czyim obowiązkiem jest sczytywanie danych z karty kierowcy czy jest na to jakaś ustawa artykuł? Pozdrawiam Piotr.

  Reply

 3. Artur
  16 marca, 2022 @ 7:23 pm

  Witam. Moja sytuacja jest następująca jeżdżę na hurtowni na tarczkę, nie dawno wyrobiłem kartę do cyfrowego. Poinformowałem o tym pracodawcę a on chce ja sczytywac co 28dni mimo to że jeszcze jej nie użyłem w cyfrowym. Czy jest taka potrzeba ze strony pracodawcy???

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *