Skip to content


Avatar photo

Radosław Groński

7 komentarzy

 1. Robert
  24 czerwca, 2018 @ 7:25 am

  Jeżeli zniszczyłem przez nieuwagę ogrodzenie wyjeżdżając z firmy w Niemczech to ponoszę pełną odpowiedzialność finansową za ww szkodę.Nadmieniam,że pracodawca nie chce pokrycia tych kosztów z ubezpieczenia OC ponieważ boi się podniesienia wysokości składki.Proszę o odpowiedź!

  Reply

 2. Sylek
  13 lipca, 2018 @ 1:57 pm

  Trochę mam do czynienia z tymi tematami i ogólna opinia moja jest taka, że wiele firm i osób zajmujących się przewozem dóbr nie ma elementarnej wiedzy o zasadach zabezpieczania przedmiotów np. w przyczepie auta ciężarowego. Pasy transportowe często są w ogóle nieużywane, a jeśli są to niezgodnie z zasadami. I można ogólnie ten temat rozwijać dalej.

  Reply

 3. Stefan
  13 kwietnia, 2020 @ 3:04 pm

  W razie awarii pojazdu lub agregatu chłodniczego, kolizji drogowej, przemieszczenia ładunku, napaści, kradzieży itp. kierowca jest zobowiązany natychmiast podjąć działania zmierzające do zapobieżenia lub ograniczenia szkody.
  W razie napaści, kradzieży co mam wyjść i się bić.
  Prawie całą dostałem do podpisu, plus że odpowiadam za to swoim majatkiem a co to moja firma, dostaje na parking strzeżony mam jeździć z km i przestrzegać przepisów. Powiedzialem ze nie zgadzam się na to to powiedział że dostanę wypowiedzenie.

  Reply

 4. Grzegorz
  24 kwietnia, 2020 @ 5:15 pm

  Witam
  W lipcu ubiegłego roku gdy stałem na weekend na parkingu we Włoszech ktoś przerysował mi ciągnik jak i naczepę na całej długości. Rysa szeroka na jakieś 2cm zdarło tylko lakier po wierzchu nie doszło do blachy. Zobaczyłam to dopiero rano w poniedziałek i zgłosiłem szefowi kazał mi się tym nie martwić. Jeżdziłem tak z tą rysą do teraz. Dwa tygodnie temu zwolniłem się firmy za porozumieniem stron i upomniałem się o ekwiwalent za urlop , wtedy były szef powiedział mi że może mi zapłacić za urlop ale obciąży mnie kosztami naprawy lakierniczej tej rysy.
  Czy można tak robić?

  Reply

  • adikaszi
   1 maja, 2021 @ 10:05 am

   TO zależy czy spisywaliście protokuł przyjecia pojazdu, jak nie to musi udowodnic w sądzie ze To Ty i to była „Zdjecia, filmik itp. Lub ten protokuł” . Jeżeli go nie ma to slowo przeciw slowu mówisz ze Ty tego nie zrobiłes. Oskarżajac Cie musi miec dowód na to

   Reply

 5. Dudu
  13 listopada, 2020 @ 7:39 pm

  Witam co grozi za kradzież towaru ale innego niż ten który został załadowane na firmie koszt skradzionego towaru około 6000 tyś złotych akcja została podobno nagrana na kamerach firmowych

  Reply

 6. Ewelina
  31 stycznia, 2024 @ 11:09 am

  Transport towaru busami. Towar w 90% luzem tj. w kartonowych paczkach.
  Jeśli pracownik na załadunku sam ładuje towar, skanuje go, podpisuje list przewozowy + CMR a mimo to kilka kartonów „gubi się” na trasie to czy pełną odpowiedzialność ponosi kierowca?
  Na jakie przepisy można się powołać

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *